קהילת "אהבת ישראל" – חב"ד

על הרב

facebookmailby feather

נולד והתחנך בשכונת חב״ד בעיר לוד, הרב מענדי בריקמן הינו חניך מוסדות חינוך רבים בארץ ובארצות הברית. את לימודי הרבנות השלים בישיבה גדולה רביניקל קולג׳ במיאמי ביטש, פלורידה ובמכון הסמכה לרבנות בעיר אטלנטה, ג'ורג'יה. במהלך השנים ביצע משימות שליחות רבות בקהילות יהודיות ברחבי העולם, באירופה, דרום אמריקה והמזרח הרחוק.

לאחר נישואיו השתקע בארץ, ולאחר כמה שנות שליחות בקהילה בצפון תל-אביב נשלח, יחד עם זוגתו נחמה וחמשת ילדיהם, לשכונת ארנונה בירושלים.

כחלק מ״אני מאמין״ של הרב מענדי, הוא רואה חובה לחבר בין התורה הנצחית בת אלפי השנים, לבין האדם העכשווי המתקדם-טכנולוגית ובן המאה העשרים ואחת. זו דרך החסידות מאז נוסדה בידי הבעל-שם-טוב לפני כשלוש מאות שנה. היהדות, כך הוא מאמין, מכילה בתוכה מסר מקיף וכוללני המתאים לכל אחד ואחת בכל מצב ובכל רמה רוחנית שהיא. הוא מוקיר ומייקר את הזכות שניתנה לו ליטול חלק בהעברת מסר זה.

׳עיקרון מנחה׳ בהשקפת עולמו של הרב מענדי הוא הרעיון שהיהדות היא ׳מסע׳ אישי של כל אדם בעולם הזה ולא ׳יעד׳ אליו כבר הגענו. הצלחה במסע האישי של כל אחד מאיתנו נקבעת לא לפי המקום בו אתה עומד כעת, אלא לאן אתה שואף להגיע.

לאור המגע והקשר עם מגוון גדול של קהילות יהודיות שונות ברחבי העולם, הרב מענדי רואה חובה בקבלת כל יהודי וכל אדם בסבר פנים יפות, וביכולת להעביר מסר לכל סוג קהל שהוא ובשפה עדכנית ומובנת. התורה הינה ׳התסריט של חיינו׳ ולכן חובה שהרעיונות שבתוכה יהיו מובנים וקליטים. התחומים התורניים בהם הוא מתעניין הם: תלמוד, חסידות ומיסטיקה יהודית, פילוסופיה יהודית, היסטוריה יהודית, הלכה ומשפט עברי. מעבר לתחום האקדמי, הרב מענדי מאמין שהיהדות צריכה להוות גם ״חוויה״ אותה אדם חווה, ולכן תפילה מתוך התבוננות פנימית, אהבת ישראל, ותשוקה גדולה לבניין אמיתי של האומה היהודית בישראל הם חלק עיקרי וחשוב מאוד בחיינו היהודיים/ישראליים.

הרב מענדי אוהב חזנות וסגנונות תפילה מעדות ישראל השונות, ואף התמקצע בתחום במהלך השנים.

לכתוב לרב: mendybr@gmail.com

הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *