קהילת "אהבת ישראל" – חב"ד

על הקהילה

facebookmailby feather

בית הכנסת וקהילת "אהבת ישראל" – חב"ד בשכונת ארנונה הוא ביתה של קהילת חב"ד בארנונה אשר מהווה אבן שואבת וכתובת לתושבי שכונת ארנונה בעלי כל הרקעים, העדות, והשקפות-העולם.

הקהילה הוקמה בשנת 2010, עם בואם לשכונה של מספר משפחות המשתייכות לחסידות חב״ד. המניין החל את דרכו במקומות שונים עד שהתקבע וקיבל את ביתו הנוכחי ברחוב כפר עציון במרכז המסחרי בארנונה. עם מעבר הקהילה למקום התפתח המניין והתרחב ומשך אליו מצטרפים רבים נוספים. בואם לשכונה של זוג השלוחים חומי ומענדי בריקמן העניק למניין ולקהילה משנה חיזוק ותמיכה, והפך אותה למעשה למקום תוסס חי ופעיל שמושך אליו מתפללים חדשים מידי שבוע. כיום מונה הקהילה כשישים מתפללים קבועים ומספר דומה של מצטרפים למניין ואורחים.

קהילתנו הינה מגוונת ודינמית, ומאופיינת באווירה מקבלת, מסבירת פנים, ולא-שיפוטית לכל הבאים בשעריה. עולים חדשים מכל רחבי הגלובוס מוצאים בה בית חם ואוירה משפחתית שמקלה על ההתאקלמות בהוויה הישראלית.

מידי שבת בשבתו מסתיים המניין בקידוש ובישיבה יחדיו סביב שולחנות ערוכים באוכל שבתי טוב ובאמירת ״לחיים״. זהו זמן מיוחד שבו הקהילתיות ותחושת ה״ביחד״ באים לידי ביטוי, וחברויות וקשרים רבים נוסדו והתבססו בהתוועדויות אלו. רב הקהילה, הרב מענדי, מעניק מדרשותיו ומדברי התורה המיוחדים שנותנים כוח וחיזוק לעוד שבוע נוסף. תפילת הילדים והפעילות החינוכית בגינה הסמוכה נותן גם לקטנים את הכבוד והמקום הראוי להם, ומעניק להם שייכות וחיבור לתפילה ולקהילה.

בבית הכנסת מוצאים החברים גם מגוון אפשרויות ללימוד והעשרה רוחנית, לגברים ולנשים. אירועי תרבות וחברה רבים קורים בקהילה. כל אחד ואחת מהמשתתפים בוודאי מוצא את רמת הקשר והמחויבות בה ירגישו בנוח. בית מדרש פתוח לצעירים מתקיים במקום פעם בשבוע, תכנית נושאת מלגות לצעירים המקדישים ממרצם ומזמנם ללימוד תורה מעמיק.

אנו מודים לה׳ על הזכות הגדולה אותה נתן לנו לקיים חיי קהילה נפלאים בארץ ישראל, מתוך תחושת חיבור לארץ, למורשת ולמסורת אבותינו, ולהיות חלק מבניין הארץ ובניין עמינו – עם ישראל חי!

לא ניתן להוסיף תגובות לפוסט זה